Ürünler
Erman Özdemir

Debut®

Debut®
Herbisit
Etken Madde
%50 Triflusulfuron methyl
Formülasyon
Dağılabilir Granül (WG)
Bitki Adı Kontrol Edilen Yabancı Otlar Uygulama Dozu
Şekerpancarı Yabani hardal (Sinapis arvensis)
Hakiki Papatya (Matricaria chamomiila)
İran Yavşan otu (Veronica persica)
Kolza (Brassica napus)
3 g/da +20ml/da Trend® 90*

* Debut® mutlaka beraberinde verilen yayıcı yapıştırıcı Trend® 90 ile kullanılmalıdır. Trend®90'un dozu dekara 20 ml'dir.

UYGULAMA ZAMANI

Bir hafta arayla iki uygulama yapılmalıdır. İlk uygulama, yabancı otların çıkışından sonra yabancı otların erken gelişme dönemlerinde (2-4 yaprak) kapama ilaçlama şeklinde yapılmalıdır. İkinci uygulama ise ilk uygulamadan 1 hafta sonra yapılmalıdır. Uygulamalar günün serin saatlerinde, rüzgarsız veya az rüzgarlı hava koşullarında yapılmalıdır.

Münavebe: Debut® 'un toprakta kalıcılığı çok kısadır ve sonra ekilecek ürünlere yan etkisi azdır. Münavebe bitkisi ekilmeden önce iyi bir toprak işleme yapılmalıdır.

 Aynı takvim yılında, hububatlar güvenle ekilebilir. Debut® uygulaması yapılmış şeker pancarından sonra bir sonraki yılın takip eden bahar aylarında her türlü bitki ekilip dikilebilir. Ekilen tarlanın bozulması durumunda Debut® uygulamasından 4 ay sonra şekerpancarı ya da arpa ya da keten ekilebilir. Kullanılan diğer ürünlerin etiket bilgilerine de dikkat edilmeli, bu ürünlerin bu konuda başka kısıtlamaları varsa dikkate alınmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Debut® şekerpancarında çıkış sonrası yabancı otlarla mücadelede ek olarak kullanılan ruhsatlı bir çok herbisit ile karıştırılabilir.

Print
1153 Rate this article:
No rating