Hakkımızda

FMC Turkey

1883 yılında kurulan FMC o yıllarda Bean Spray Pump ismini taşıyordu. Bu isim, ilk basınçlı pülverize yöntemiyle ilaçlamayı icat eden John Bean’e ithafen verilmişti.

İlerleyen yıllarda farklı bir firmanın satın alınmasıyla birlikte önce Food Machinery Corporation ismini aldı. Hemen ardından da bu isim Food Machinery and Chemical Corporation olarak yenilendi. Bu değişiklik, aynı zamanda “FMC” olarak anılmaya başlamasını da sağladı.

Bir asrı aşkın süredir global tarım pazarına sunduğu yenilikçi çözümleri, uygulamaları ve kaliteli ürünleriyle hizmet veren FMC’nin Tarımsal Çözümler bölümünde dünya genelinde 5000’den fazla çalışanı bulunuyor.

FMC Tarımsal Çözümler; lider markalara sahip geniş ürün portföyü, yeni teknolojileri hayata geçirmedeki hızı ve birinci sınıf Ar-Ge organizasyonu ile iş ortaklarının ihtiyaçlarına hep daha iyi cevap verebilmek için çalışıyor.

Geliştirdiği tarım teknolojileri sayesinde yükselişini sürdüren FMC, küresel bitki koruma sektöründe en büyük beş firmadan biri haline geldi.

Müşterilerine sunduğu teknolojiler ve çözümler konusundaki becerileri sayesinde, karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederken onların yanında olmaktan son derece heyecan duyuyor.

Tarım endüstrisinde süregelen önemli değişimler ve artan nüfusu sürdürülebilir olarak besleyebilmek adına müşterilerine destek olma sözünü güçlendirerek tutmaya devam ediyor.