Haberler
Erman Özdemir
/ Categories: Haberler

FMC Corporation, 2018 Agrow Ödülleri’nde çeşitli kategorilerde en iyi dereceleri aldı!

FMC Corporation, 2018 Agrow Ödülleri'nde çeşitli kategorilerde en iyi dereceleri aldı!

Bir tarım bilimleri şirketi olan FMC Corporation, tarımdaki en iyi gelişmeleri onurlandıran uluslararası bir yarışma olan Agrow Ödüllerinde, çeşitli kategorilerde en iyi dereceleri aldı ve üç ödüle birden layık görülerek kırılması güç bir rekora imza attı.

En İyi Ar-Ge Hattı ödülü ve geliştirdiği 3RIVE 3D® uygulama sistemi ile En İyi Uygulama Teknolojisi ödüllerinin yanısıra, FMC’ nin Ar-Ge keşif bölümünden emekli direktörü Dr. William E. Barnet’e prestijli Agrow Yaşam Boyu Başarı ödülü verildi.

Agrow Ödülleri, sınırlarını zorlayan yenilikçi fikir ve kavramları ödüllendirerek tarım sektörü için mükemmelliyetçi bir ölçüt oluşturuyor ve tarım endüstrinin başarısını daha da yukarılara çekmek için öncülük yapıyor. Dünyanın dört bir yanından değerlendirme için seçilen yenilikçi buluşlar da, seçkin bir jüri tarafından tarafından değerlendirilerek seçiliyor.

En İyi Ar-Ge Hattı Ödülü:

Bitki koruma ürünlerinin keşfi için yapılan çalışmalar, çiftçilerin büyüyen bir dünya nüfusu için bol ve güvenli bir gıda üretebilmesine yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir.

FMC teknoloji sorumlusu ve başkan yardımcısı Dr. Kathleen Shelton, “Yaptığımız çalışmalarla bu ödüle layık görülmekten onur duyuyoruz. FMC, gelecek nesiller içinde en yenilikçi Ar-Ge hattına sahiptir. Ar-Ge hattımız, mahsul üretimi için ciddi bir tehdit olan dirençli zararlılar da dahil olmak üzere, dünyadaki üreticilere sorun olan zararlı, hastalık ve yabancı otların mücadelelerine çözüm olabilmek için yeni aktif bileşenlere ve yeni eylem modlarına odaklanmıştır.” dedi

En İyi Uygulama Teknolojisi Ödülü:

FMC, dikim sırasında karıklara daha az miktarlarda bitki koruma ürünü ulaşmasını sağlayan ve patentlenen 3RIVE 3D® uygulama sistemi ile En İyi Uygulama Teknolojisi kategorisinde ödül kazandı.

3RIVE 3D® uygulama teknolojisi, size daha hızlı ve kısa sürede uygulama yapma özgürlüğü veren devrim niteliğindeki bir bitki koruma uygulama teknolojisidir. Bu yeni teknoloji; daha az suyla, daha az zamanda, daha verimli bir alanı kaplamak için dizayn edilmişitir. 3RIVE 3D® teknolojisi birçok aktif bileşeni entegre ederek - su, yakıt, işçilik ve zaman tasarrufu sağlar.

FMC Uygulama Platformları lideri Rick Ekins, “Yetiştiriciler daha sürdürülebilir, daha kesin ve daha elverişli olan bitki koruma teknolojilerini arıyorlar. 3RIVE 3D® sistemi, güvenli yetiştiricilik ve verim artışı için devrim niteliğindeki bir uygulama teknolojisidir. Şuan mısır ve soya fasulyelerinde kullanılan 3RIVE 3D® teknolojisi, şeker pancarı, pamuk, kuru fasulye, ayçiçeği ve daha birçok alanda test edilmektedir”dedi.

Previous Article FMC Türkiye’den Satış Eğitimi Toplantısı
Next Article FMC - Tarım ve Teknoloji Günleri
Print
3666 Rate this article:
No rating