Ürünler

Foly-Sulphur 800

Foly™ - Sulphur 800
EC FERTILIZER
Garanti Edilen İçerik
%w/w
Elementel Kükürt
55,9

Özellikleri

Toprak asitlik (pH) düzenleyici olarak kullanılır. Foly-Sulphur 800 %55,9 elemental kükürt içeren sulu bir süspansiyondur. Toprağın PH seviyesini düzeltmek için kullanılır. Kullanım sıklığı ve zamanlaması Foly-Sulphur 800’ü güçlü güneş ışığında ve sıcaklığın 25OC’nin üstünde olduğu yerlerde uygulamayınız. Kuraklık zamanlarında eğer sulama mümkün değilse uygulamayınız.

Uygulanışı

Tankı kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Sprey ekipmanları temiz olmalıdır. Su tankını yarıya kadar suyla doldurup, tankı karıştırmayı başlatınız ve gereken miktarda Foly-Sulphur’ü koyunuz. Konteynırı iyice durulayınız, sprey-tankına da aynı şekilde durulama yapınız, doldurma işlemini tamamlayınız ve gecikmeden uygulayınız. Karıştırmayı tüm süreç boyunca sürdürün.

 

Uyumluluk

Foly-Sulphur 800 fiziksel ve kimyasal olarak birçok bitki koruma ürünüyle kullanıma uygundur. En son bilgiler içib lütfen tedarikçinize danışın. Foly-Sulphur 800 ile karıştırmadan önce mutlaka partner ürünün etiketini dikkatle okuyunuz. “Mecoprop-p, prochloraz, chlorpyrifos veya deltamethrin” içeren formülasyonlar, mineral yağlar, yüksek azot içeren bitki besleyiciler ve “xylene” içeren ürünlerle birlikte kullanmayınız. Şüphe durumunda distribütörünüze veya FMC Turkey Endüstri Ürünleri San. Ltd. Şti’ ye danışınız.

Sıvı Mikro Bitki Besin Maddeleri Karışımı

ADVANCE DELIVERY SYSTEM (ADS) NEDİR?

FMC firmasının ürettiği bitki besleme ürünlerinde kullanılan benzersiz FMC teknolojisine verilen adıdır.

Bir bitki besleme ürününün alımını etkileyen faktörler nelerdir?
• Çözünürlük
• Bağıl Nem (Hava Nemi) Noktası
• Formülasyon

Çözünürlük Besin elementleri bitkiye sıvı halde alınırlar. Her besin elementinin çözünürlüğü farklıdır. ADS teknolojisi sayesinde daha yüksek çözünürlükteki besin elementleri yapraktan uygulamaya daha uygun hale gelir ve bitki tarafından daha iyi alınır.

Bağıl nem noktası Bir elementin çözünebileceği bağıl nem noktası olarak tanımlanır. Bu nokta ne kadar düşük olursa besin elementleri daha kolay sıvı hale geçebilir. FMC’nin geliştirdiği ADS teknolojisi sayesinde besin elementleri daha kolay sıvı hale geçer ve daha uzun süre sıvı halde kalır. Neticede uzun süreli ve daha etkili bir alınım sağlar.

Formülasyon Yapraktan uygulanan herhangi bir bitki besleme ürününün etkinliğinin anahtarıdır. Bitki besleme ürünleri iki bileşenden oluşur; bitkiye aldırılmak istenen besin elementleri ve bunu tamamlayıcı yardımcı dolgu maddeleri ve adjuvantlar. FMC formülasyonlarında kullanılan ADS teknolojisi ürünün bitki yüzeyinde daha iyi yayılmasını, yüzeye daha iyi yapışmasını, daha iyi emilimini, alınım hızını ve etkinlik süresini uzatma gibi avantajları teknolojisinde barındırır.

ADVANCE DELIVERY SYSTEM (ADS) İN FAYDALARI
• Yavaş salınımlı ve uzun süre etkinlik sağlayan ürünler ile etkinliğin arttırılması.
• Uygulama sayısında azalma ile yetiştiricilik maliyetlerinin azaltılması.
• Ürünlerde yakma ve fitotoksite riskini ortadan kaldırması ile daha güvenli yetiştiricilik.
• Hava koşullarının kurak gittiği düşük nemli dönemlerde bile besin maddelerinin maksimum alınımını sağlar.
• Yapılacak karışımlardaki uyumluluğu arttırır.

Print
3396 Rate this article:
No rating