Ürünler

Foly-Zn

Foly™ - Zn
EC FERTILIZER
Çinkolu Gübre Süspansiyonu
(Çinko Oksit İçerikli)

Garanti Edilen İçerik
%w/w
Toplam Çinko (Zn)
40
Ürün/Ürün Grubu Uygulama Dönemi Kullanım Dozu
Tahıllar
3 yapraklı dönemden ikinci boğum oluşumu görülünceye kadar uygulanır. Kış öncesi bir uygulama mutlaka tavsiye edilmektedir. 100 ml/da Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir.
Meyve ağaçları, Sera Sebzeleri ve Bağ
Meyvelerin taç yaprakları döküldükten sonra uygulanır. Hasat sonrası dönemde uygulama tekrarlanır. 100-150 ml/100 l su
Mısır 3-8 yapraklı dönemde uygulanır. 100 ml/da Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir.
Kanola
Kış öncesi Ekim/Kasım gibi uygulanır. İlkbaharla sap oluşumu başlangıcında uygulama yapılır. 100 ml/da Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir.
Şeker Pancarı ve Yumru Bitkiler 4-6 yapraklı dönemden itibaren uygulanır. 100 ml/da Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir
Patates İlk haftadan başlanarak tamamen çimlenene kadar uygulanır 100 ml/da Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir.
Bezelye ve Fasulye 4-6 gerçek yaprak döneminde itibaren uygulanır. 100 ml/da Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir.
Turunçgiller Baharda filizlenme döneminde uygulanır. Yaz ve sonbahar sürgün döneminde uygulama tekrarlanır. 100-150 ml/100 l su
Çinko eksikliğine hassas diğer bitkiler Düzgün bir yaprak kaplaması sağlayacak şekilde yetiştirme sezonunun olabildiğince en erken döneminde uygulanmalıdır. Tarla bitkilerinde 100 ml/da dozuyla uygulayınız. Mevsimsel stres koşulları oluşması söz konusu olursa yaz/ilkbahar döneminde iki defa 50 ml/da olarak uygulanabilir. Meyve ağaçları, sera sebzeleri ve bağlarda 100-150 ml/da dozunda uygulayınız.

Sıvı Mikro Bitki Besin Maddeleri Karışımı

ADVANCE DELIVERY SYSTEM (ADS) NEDİR?

FMC firmasının ürettiği bitki besleme ürünlerinde kullanılan benzersiz FMC teknolojisine verilen adıdır.

Bir bitki besleme ürününün alımını etkileyen faktörler nelerdir?
• Çözünürlük
• Bağıl Nem (Hava Nemi) Noktası
• Formülasyon

Çözünürlük Besin elementleri bitkiye sıvı halde alınırlar. Her besin elementinin çözünürlüğü farklıdır. ADS teknolojisi sayesinde daha yüksek çözünürlükteki besin elementleri yapraktan uygulamaya daha uygun hale gelir ve bitki tarafından daha iyi alınır.

Bağıl nem noktası Bir elementin çözünebileceği bağıl nem noktası olarak tanımlanır. Bu nokta ne kadar düşük olursa besin elementleri daha kolay sıvı hale geçebilir. FMC’nin geliştirdiği ADS teknolojisi sayesinde besin elementleri daha kolay sıvı hale geçer ve daha uzun süre sıvı halde kalır. Neticede uzun süreli ve daha etkili bir alınım sağlar.

Formülasyon Yapraktan uygulanan herhangi bir bitki besleme ürününün etkinliğinin anahtarıdır. Bitki besleme ürünleri iki bileşenden oluşur; bitkiye aldırılmak istenen besin elementleri ve bunu tamamlayıcı yardımcı dolgu maddeleri ve adjuvantlar. FMC formülasyonlarında kullanılan ADS teknolojisi ürünün bitki yüzeyinde daha iyi yayılmasını, yüzeye daha iyi yapışmasını, daha iyi emilimini, alınım hızını ve etkinlik süresini uzatma gibi avantajları teknolojisinde barındırır.

ADVANCE DELIVERY SYSTEM (ADS) İN FAYDALARI
• Yavaş salınımlı ve uzun süre etkinlik sağlayan ürünler ile etkinliğin arttırılması.
• Uygulama sayısında azalma ile yetiştiricilik maliyetlerinin azaltılması.
• Ürünlerde yakma ve fitotoksite riskini ortadan kaldırması ile daha güvenli yetiştiricilik.
• Hava koşullarının kurak gittiği düşük nemli dönemlerde bile besin maddelerinin maksimum alınımını sağlar.
• Yapılacak karışımlardaki uyumluluğu arttırır.

Print
6055 Rate this article:
No rating