Ürünler
Erman Özdemir

Impact T®

Impact® T
Fungisit
Etken Madde
225 g/l Tebuconazole + 75 g/l Flutriafol
Formülasyon
Süspansiyon Konsantre(SC)

Impact® T, buğday yaprak hastalıklarından Sarı pas, Külleme ve Septorya'ya karşı kullanılan, koruyucu ve tedavi edici özelliklere sahip çift aktif maddeli bir fungisittir.

Bitki Adı Hastalık Adı Kullanım Dozu Son İlaçlama ile
Hasat Arasındaki Süre
Buğday Sarı pas (Puccinia striiformis) 100 ml/da 49 gün
Tahıl Küllemesi (Erysiphe graminis)
Septorya Yaprak Lekesi (Septoria tritici)

UYGULAMA ZAMANI

Buğday sarı pas: Hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamalara başlanmalıdır. Pas etmenlerine karşı yeşil aksam uygulaması yapılır. Yaprakların ve sapın yüzeyi karışım ile kaplanacak şekilde uygulama yapılmalıdır. İklim koşulları ve hastalığın durumu dikkate alınarak gerektiğinde 10-14 gün aralıklarla uygulamalara devam edilir.

Buğdayda tahıl küllemesi: İklim koşulları dikkate alınarak hastalığın seyri izlenmeli, hastalığın bitkinin üst tarafına doğru ilerlediği durumlarda üst yaprakların özellikle bayrak yaprağının hastalıkla bulaşmasını engellemek amacıyla yeşil aksam uygulamasına başlanmalıdır.

Buğdayda septorya yaprak lekesi: Eğer iklim koşulları hastalığın gelişimine uygun gidiyorsa ve epidemik bir durum olasılığı varsa yeşil aksam uygulaması uygulanır. Genel olarak uygulama için en iyi zaman bayrak yaprağının tamamen açıldığı kın döneminin sonu veya başak çıkışı öncesidir. Erken dönemde bitkinin üst kısımlarına doğru tırmanan bir enfeksiyon için bayrak yaprağının çıkması beklenmemelidir. Aynı şekilde, tarla bulaşıksa ve başaklanma döneminde yağışlı havalar devam ediyorsa ekonomik zarar söz konusu olabileceğinden uygulamaya gerek duyulabilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Karışım yapılmadan önce bir ön karışım yapılması tavsiye edilir.

Print
11608 Rate this article:
No rating