Haberler
Erman Özdemir
/ Categories: Haberler

Evalio® AgroSystems Rüzgarı

Tat Dijital Tarla Gününde Evalio® AgroSystems Rüzgarı
Tat Gıda’nın Bursa’da düzenlemiş olduğu Dijital Tarla Günü etkinliğine FMC Türkiye Batı BölgeMüdürlüğü de Evalio® AgroSystems zararlı takip sistemi ile katıldı.

Tat Gıda 10 Ağustos 2018 tarihinde Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunan fabrikasında Dijital Tarla Günü düzenledi. FMC Türkiye Batı Bölge Müdürlüğünün de katılım gösterdiği etkinlikte Evalio® AgroSystems  zararlı takip sistemi üreticilere anlatıldı. Bu amaçla; domates dikiminden hemen sonra araziye yerleştirilen 2 adet otomatik tuzak ile sezon boyunca arazideki yeşilkurt (Helicoverpa armigera) ve domates güvesi (Tuta absoluta) popülasyonu takip edilerek en uygun ilaçlama zamanının belirlenmesi konusunda destek olundu.

Dijitalleşme serüveni hayatın her alanında olduğu gibi tarımda da hızla kendini gösteriyor. FMC Türkiye de üreticileri bu dönüşüme hazırlamak için her türlü imkanı seferber ediyor. Bu amaçla geliştirilen FMC Evalio® AgroSystems; domates, patates, pamuk ve mısır gibi ürünlerde zararlıların tespiti ve yönetimini sağlayan, dolayısıyla ürünün kalite ve verimini korumaya yardımcı olan ücretsiz bir hizmet. Üreticilerin ve tedarik zincirinin kârlılıklarını önemli ölçüde arttırmayı hedefleyen sistem,aynı zamanda üreticilerin ürünlerini daha etkin ve sürdürülebilir şekilde yönetebilmesini sağlıyor.

FMC Evalio® AgroSystems hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

Previous Article FMC Türkiye’den Teknik Eğitim Toplantısı
Next Article Zeytine Dair Her Şey Konuşuldu
Print
1451 Rate this article:
No rating