Haberler
FMC Türkiye, Türkiye’nin İlk ve Tek Patates Özel Fuarı Potato Days’de!
Erman Özdemir
/ Categories: Haberler

FMC Türkiye, Türkiye’nin İlk ve Tek Patates Özel Fuarı Potato Days’de!

FMC Türkiye, Türkiye’nin İlk ve Tek Patates Özel Fuarı Potato Days’de!

FMC Türkiye, yenilikçi tarımsal çözümlerini uygulamalı açık alanlarda sergilemek ve endüstrinin yerli ve yabancı paydaşlarıyla bir araya gelmek üzere 22–24 Ağustos tarihleri arasında Konya-Karaömerler’de gerçekleşen Potato Days Turkey’e katıldı.

Renkli stant ve uygulama alanları ile Potato Days Turkey’e damgasını vuran FMC Turkey, bu fuara özel 550 m2 büyüklüğünde bir parselde patates ekimi gerçekleştirdi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği parsellerde, FMC bitki koruma ürünlerinden patateste ruhsatlı olan Coragen® 20 SC, Vantex® 60 CS, Brave® ve Drabant® isimli bitki koruma ürünleri uygulamalı olarak gösterildi. Bitki besleme kısmında ise Rhizomagic®, Foly®-Phosphorus, Foly®-K ve Foly®-Cal isimli gübreler uygulandı.

Potato Days Turkey fuarının en dikkat çeken aktivitelerinden biri de FMC Türkiye standında gerçekleştirilen ‘Magicball’ uygulaması oldu. Fuar girişinde dağıtılan FMC Turkey logolu toplardan çıkan hediyelerini almak üzere FMC Türkiye standını ziyaret eden herkes hem kazandığı hediyeyi alma hem de FMC Türkiye’nin uzman ekibi tarafından ürünlerle ilgili bilgilendirilme şansı yakaladı.

Previous Article FMC - Tarım ve Teknoloji Günleri
Next Article FMC Türkiye, Genç Ziraat Mühendisleri Adayları İçin Kariyer Günlerine Katıldı
Print
1392 Rate this article:
No rating