Hakkımızda

FMC TURKEY

1883 yılında kurulan FMC o yıllarda Bean Spray Pump ismini taşıyordu. Bu isim, ilk basınçlı pülverize yöntemiyle ilaçlamayı icat eden John Bean’e ithafen verilmişti.

İlerleyen yıllarda farklı bir firmanın satın alınmasıyla birlikte önce Food Machinery Corporation ismini aldı. Hemen ardından da bu isim Food Machinery and Chemical Corporation olarak yenilendi. Bu değişiklik, aynı zamanda “FMC” olarak anılmaya başlamasını da sağladı.

Bir asrı aşkın süredir global tarım pazarına sunduğu yenilikçi çözümleri, uygulamaları ve kaliteli ürünleriyle hizmet veren FMC’nin Tarımsal Çözümler bölümünde dünya genelinde 5000’den fazla çalışanı bulunuyor.

FMC Tarımsal Çözümler; lider markalara sahip geniş ürün portföyü, yeni teknolojileri hayata geçirmedeki hızı ve birinci sınıf Ar-Ge organizasyonu ile iş ortaklarının ihtiyaçlarına hep daha iyi cevap verebilmek için çalışıyor.

Geliştirdiği tarım teknolojileri sayesinde yükselişini sürdüren FMC, küresel bitki koruma sektöründe en büyük beş firmadan biri haline geldi.

Müşterilerine sunduğu teknolojiler ve çözümler konusundaki becerileri sayesinde, karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederken onların yanında olmaktan son derece heyecan duyuyor.

Tarım endüstrisinde süregelen önemli değişimler ve artan nüfusu sürdürülebilir olarak besleyebilmek adına müşterilerine destek olma sözünü güçlendirerek tutmaya devam ediyor.

HİKAYEMİZ

FMC, yenilikçi ve sürdürülebilir bitki koruma teknolojileriyle tarımı ileri götürmeyi hedefleyen bir tarım bilimi şirketidir.

Sektörün lideri durumundaki ürün geliştirme süreçlerimiz, benzersiz uygulama sistemlerimiz ve modern biyolojik ürünlerimizle tüm dünyada üreticilere yeni çözümler sunmak için hiç durmadan çalışıyoruz.

Tarım ve inovasyon konusunda 130 yılı aşkın bir geçmişe sahibiz. FMC bugün de verimliliği, karlılığı ve sürdürülebilirliği en üst düzeye çıkararak üreticilerin ve endüstri ortaklarının güvenini kazanmaya devam ediyor.

Gücünü inovasyondan alan bir firma olarak, yeni aktif içerikler, ürün formülasyonları ve uygulama teknolojilerini keşfetmek en önemli hedeflerimizdir.

FMC'nin faaliyetlerinin temelinde dört ana iş prensibi yer almaktadır:

Sürekli değişim içindeki bitki koruma ihtiyaçlarına yanıt verebilmek amacıyla sürdürülebilir teknolojileri keşfediyor ve geliştiriyoruz.

İşbirliği, hız ve dinamizmle müşterilerimize beklentilerin de üstünde hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Bizimle iş yapmanın basit ve kolay olması gerektiğine inanıyoruz.

Müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve yatırımcılarımızın en yüksek faydayı elde etmesi için yüksek bir finansal disiplinle çalışıyoruz.

MARKAMIZ VE AMACIMIZ

DEĞERLERİMİZ VE DAVRANIŞLARIMIZ

PLANIMIZ

Nasıl Başarıyoruz

Teknoloji
Mevcut portföyümüzü yoğun bir biçimde tanıtmak ve üreticilerin sürekli değişen ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni aktif bileşenlerin ve formülasyonların geliştirilmesine ivme katmak

Kimya Odaklılık
Bitki korumasında özellikle yeni kimyasal ve biyolojik teknolojileri keşfetmek ve geliştirmek için Ar-Ge'ye ciddi yatırımlar yapmak

Pazar Odaklı İnovasyon
Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın da katılımıyla bölgelerin veya ülkelerin kendilerine özgü ihtiyaçlarını belirlemek, bunlara yanıt veren çözümleri geliştirmek ve sunmak

Ülke Bazında Karar Alma Gücü
Yerel ticari stratejilerin ve uygulamaların bölge ve ülke düzeyinde yönlendirildiği bölgesel odaklı bir iş modelini işletmek

Sadelik
Araçlarımızın, süreçlerimizin ve organizasyon yapımızın faaliyetlerimize dinamizm, verimlilik ve kolaylık kazandırmasını sağlamak

STRATEJİK MESAJ HARİTASI